Patients
Healthcare Professionals

Dr. Mafazi

[vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1634370661277{padding-top: 20px !important;padding-right: 20px !important;padding-bottom: 20px !important;padding-left: 20px !important;background-color: #ffffff !important;border-radius: 10px !important;}”]با افزایش سن صورت افراد معمولا تو دچار چین و چروک پوست می شود که برای از بین بردن این چین و چروک روش های جوان سازی پوست مختلفی استفاده می کنند؛ مانند تزریق چربی یا بوتاکس و … که به راحتی چین و چروک موجود بر روی پوست را از بین خواهد برد. در این مقاله قصد داریم تزریق بوتاکس صورت را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

قبل از انجام بوتاکس صورت بخوانید

در دنیای مدرنیته و پیشرفته امروزی، زیبایی دست یافتنی تر از زمان های دور و گذشته شده است. روش های متفاوتی برای جوان تر دیده شدن ابداع شده است که زیبایی چهره را به صورت ناباورانه بیشتر می کنند. بوتاکس صورت یکی از روش های جوان سازی پوست است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. در بیشتر افراد با بالا رفتن سن، خط ها و چین و چروک هایی روی قسمت های مختلف پوست صورت آن ها ظاهر می شود. یکی از روش های رایج برای از بین بردن چین و چروک ها انجام روش بوتاکس صورت است. در این مقاله قصد داریم تا در مورد بوتاکس صورت و موضوعات مرتبط با آن صحبت کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

بوتاکس صورت
بوتاکس صورت

بوتاکس چیست؟

از نظر پزشکی بوتاکس نوعی تزریق دارویی است که روی عضله های مشخصی از صورت تزریق می شود. این دارو دارای ماده سمی به نام بوتولونیوم است که سیستم عصبی عضله ها را مختل می کند. با تزریق بوتاکس عضله هایی که دارای خط و چین و چروک هستند، فلج می شوند. فلج شدن عضله های صورت موقتی است و بعد از گذشت مدت زمان معینی عضله ها به وضعیت قبلی خود باز می گردند. اصلی ترین عاملی که باعث به وجود آمدن خطوط و چین و چروک روی صورت می شود، انقباض عضله های آن قسمت از صورت است. از تزریق بوتاکس می توان از این حرکت عضلانی در قیمت های مختلف صورت استفاده کرد.

بوتاکس نوعی ماده ای سمی است که با تزریق این ماده سمی که نام آن بوتولینوم استیک است، باعث می شود تا عضلات صورت به صورت موقتی از کار بیفتند. حرکت عضلات باعث ایجاد چین و چروک بر روی صورت می شود که با فلج شدن این عضلات چین و چروک صورت از بین خواهد رفت. در نظر داشته باشید که همانطور که می دانید بوتاکس صورت یکی از روش های برتر جوان سازی پوست برای از بین بردن خطوط ظریف و چین و چروک های موجود بر روی پوست مانند اطراف چشم و پیشانی و … می‌شود.

چه کسانی می توانند از بوتاکس استفاده می کنند؟

1) افرادی که با حرکت در بخشی از صورت خود دچار چین و چروک های عمیق می شوند، با تزریق بوتاکس به راحتی می توانند برای مدت زمان معینی از شر این چین و چروک ها خلاص شوند. در مورد ظاهر شدن چین و چروک روی صورت نمی توان با قطعیت به سن خاصی اشاره داشت. تزریق بوتاکس در افراد مسن که دچار شلی پوست و عضلات زیر آن شده اند، توصیه نمی شود.

2) تزریق بوتاکس علاوه بر جوان سازی و زیبایی پوست کاربرد درمانی نیز دارد. برخی از افراد در طول روز و در تمامی فصول سال بیش از حد معمول عرق می کنند. عرق کردن بیش از اندازه علاوه برکلافه کردن افراد، زندگی معمولی آن ها را نیز مختل می کند. تعریق غیرعادی بدن معمولا در قسمت های پوست سر، کف پا، زیر بغل و کف دست است. با تزریق بوتاکس در این قسمت ها، فعالیت غدد عرق کاهش می یابد. تاثیر بوتاکس روی این غدد معمولا 6 تا 9 ماه خواهد بود. برای ادامه درمان بعد از گذشت مدت زمان مشخصی، باید تزریق بوتاکس دوباره تکرار شود.

3) بوتاکس با اثر بر روی پوست باعث کاهش فعالیت غدد چربی می شود و در درمان آکنه های مقاوم در درمان موثر است.

4) لیفت خط فکی و گردن هم با تکنیک میکروبوتاکس قابل انجام است.

5) بوتاکس با اثر بر پوست موجب کاهش چین و چروک های غیر حرکتی نیز می شود که به این عمل با تکنیک خاصی به نام میکروبوتاکس انجام می شود.

بوتاکس صورت
بوتاکس صورت

انواع بوتاکس

 

روش تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس به وسیله یک سوزن با سری ظریف و نازک انجام می شود. با فرو بردن سوزن به قسمت های مختلفی از صورت که نیاز به بوتاکس دارد، ماده بوتاکس را تزریق می کنند. تزریق بوتاکس صورت در نواحی مختلف صورت مانند خط اخم، خطوط افقی روی پیشانی، خط خنده، پل بینی، دور لب، اطراف چشم، چانه و گوشه دهان انجام می شود. تمامی برندهای بوتاکس به کمک سوزن به محل مورد نظر تزریق می شوند. برای تزریق بوتاکس محل های تعریق بدن مانند کف پا، کف دست، زیربغل و پوست سر نیز از سوزن بسیار ظریف استفاده می شود. قبل از تزریق بوتاکس، از بی حسی موضعی استفاده می شود تا بیمار درد کمتری را به هنگام فرو بردن سوزن، احساس کند.

بوتاکس صورت
بوتاکس صورت

بوتاکس پیشانی

بیشترین تزریق بوتاکسی که افراد مراجعه کننده درخواست می کنند، تزریق بوتاکس پیشانی است. در قسمت پیشانی صورت، به علت تحرک های زیادی که بین عضله های روی پیشانی و بین دو ابرو وجود دارد، خط ها و چین و چروک های زیادی به وجود می آید. یکی از روش های رایج برای از بین بردن چین و چروک پیشانی استفاده از بوتاکس است. البته باید در نظر داشت، عضلات ضخیم پیشانی به تزریق بوتاکس بیشتری نیاز دارند.

 

بوتاکس لب

بوتاکس لب یکی از بوتاکس های پرطرفداری است که برای از بین بردن خطوط اطراف لب استفاده می شود. برای محو کردن چین و چروک های اطراف دهان با تزریق بوتاکس به کمک سوزن به نواحی مورد نظر انجام می شود. همچنین برخی از افراد برای بزرگ تر کردن لب های نازک و باریک خود، از تزریق بوتاکس استفاده می کنند. از این روش برای درمان گامی اسمایل (نمایان شدن لثه ها در هنگام خندیدن) نیز استفاده می شود. این تزریق زیبایی بوتاکس همانند تزریق های دیگر بوتاکس، در مطب ها و کلینیک های معتبر توسط پزشکان متخصص زیبایی انجام می شود.

بوتاکس صورت
بوتاکس صورت

آیا بوتاکس بی خطر است؟

تمامی روش های جوان سازی و زیباسازی پوست صورت احتمال بروز عارضه هایی را با خود به همراه دارند. نتایج تحقیقات نشان می دهند که خطر و عوارض احتمالی تزریق بوتاکس صورت 1 الی 5 درصد است. این عوارض ممکن است به صورت افتادگی پلک یا احساس سردرد ظاهر شوند که با گذشت یک یا دو هفته از بین می روند. همچنین باید به این نکته اشاره داشت که با تزریق بوتاکس توسط یک پزشک حاذق، حالت طبیعی چهره از بین نمی رود.

 

آیا ماندگاری بیشتر بوتاکس دلیل بر مرغوبیت داروی مصرفی است؟

بد نیست بدانیم ماندگاری بوتاکس ارتباطی با نوع برند مصرفی ندارد و میزان دوز تزریقی و تکنیک تزریق در این رابطه موثر است. البته ماندگاری بیش از 4 تا 5 ماه به هیچ وجه مطلوب نیست و بهتر است بین دو تزریق حداقل یک تا دو ماه فاصله بگذاریم تا عضلاتی که قبلا با بوتاکس فلج شده اند، بتوانند مجددا قدرت خود را به دست آورند. جالب است بدانید ماندگار ترین بوتاکس، انواع چینی و بی کیفیت موجود در بازار هستند که با عوارض بیشماری هم همراه می باشند.

کاربرد بوتاکس صورت چیست؟

بوتاکس کاربردهای فراوانی دارد که در ادامه این قسمت برای شما ذکر می کنیم.

بالا بردن ابروها توسط بوتاکس

همانطور که ذکر شد با افزایش سن معمولاً پوست فرد دچار شل شدگی و همچنین پایین آوردن ابرو می شود. زمانی که ابروها پایین بیایند باعث می شود تا جلوه بدی را به صورت فرد دهد که خیلی از افراد برای بالا بردن ابرو های خود از روش‌های زیبایی استفاده می‌کنند.

بوتاکس یکی از روش هایی است که باعث می‌شود تا عضلات صورت را فلج کرده و سفت تر کند و باعث می شود تا عضله زیر ابرو سفت شده و ابرو را به بالا خواهد کشید.

تزریق بوتاکس اطراف چشم

گودی و تیره گی های اطراف چشم باعث می شود تا در صورت تاثیرگذار باشد و از زیبایی صورت افراد می‌کاهد. افراد با افزایش سن معمولاً خطوط خنده در چشم آنها نمایان می شود که بسیاری از افراد سعی دارند  این خطوط را محو کنند. بهترین راه حل برای محو کردن خطوط خنده استفاده از تزریق بوتاکس است. بوتاکس نوع مواد سمی می‌باشد که با تزریق آن باعث می شود تا ماهیچه های کنار چشم به صورت کامل فلج شوند و یا حرکت آن ها کنترل شود. در این صورت چروک اطراف چشم که به خطوط خنده معروف هستند از بین خواهد رفت و محو می شود.

تزریق بوتاکس در پیشانی

بهتر است بدانید که یکی از کاربردهای بسیار مهم و مفید تزریق بوتاکس در پیشانی می باشد که در زیبایی صورت تأثیر به سزایی دارد. در نظر داشته باشید که اگر بوتاکس به پیشانی تزریق شود باعث می شود تا عضلات پیشانی از کار بیفتند و فلج شوند. چرا که پیشانی یکی از نواحی صورت می باشد که معمولاً چین و چروک بسیاری در آن ایجاد می‌شود.

در صورتی که چین و چروک در صورت فردی ایجاد شود به خصوص در پیشانی، باعث می‌شود تا افراد دیگر نیز به سرعت آن را مشاهده کنند که اکثر افراد بلافاصله سعی می کنند از روش‌های مختلفی برای برطرف کردن این چین و چروک اقدام کنند.

با تزریق بوتاکس باعث می‌شود تا حرکات عضلات پیشانی از بین بروند و تمامی چروک های موجود در پیشانی از بین می رود اما در نظر داشته باشید که شما باید تزریق بوتاکس را به صورت به افراد و پزشکان متخصص و مجرب بسپارید تا مشکلی برای شما ایجاد نشود.

برای قسمت های چانه و فک و گردن و همچنین بالای بینی و غیره نیز می توانند از بوتاکس استفاده کرد. البته در نظر داشته باشید که تزریق بوتاکس به صورت موقتی تاثیر دارد و شما باید هر شش ماه یک بار تزریق بوتاکس را تمدید کنید. چرا که پس از گذشت ۶ ماه معمولاً تاثیر بوتاکس در چین و چروک کمتر شده و تاثیری ندارد. بنابراین لازم است شما در طی سال دو بار تزریق بوتاکس برای صورت را تمدید کنید.

مرکز زیبایی پوست و مو دکتر مفاضی یکی از مراکز معتبر و مجهز برای تزریق چربی می باشد که شما با اطمینان خاطر می توانید به مجموعه مراجعه کرده و تزریق بوتاکس توسط کادر درمان مجرب و حرفه ای با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا و تجهیزات مدرن و مجهز انجام می شود. پس با اطمینان خاطر به کلینیک دکتر مفاضی واقع در سعادت آباد تهران مراجعه کنید.

قیمت بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس چقدر است؟

هزینه تزریق بوتاکس به عوامل زیادی بستگی دارد. برخی از آن‌ها عبارتند از: برند بوتاکس، محل تحت درمان، عمق خطوط و …
انجام بوتاکس ارزان در مراکز غیرمعتبر می تواند عوارض بسیار جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. به همین دلیل افرادی که قصد انجام بوتاکس دارند باید به مراکز معتبر مراجعه کنند.

بوتاکس صورت
بوتاکس صورت

بهترین مکان برای انجام بوتاکس کجاست؟

برای تزریق بوتاکس لازم است به کلینیک ها و مطب پزشکان زیبایی مراجعه شود. پزشکان متخصص زیبایی تزریق بوتاکس را در مطب های خصوصی خود یا در کلینیک های معتبر انجام می دهند. برای انجام بوتاکس صورت نیازی به بستری شدن بیمار وجود ندارد. انواع بوتاکس های موجود در این مراکز، مورد تایید وزارت بهداشت و درمان هستند و هیچ نوع عوارض خطرناک و غیر قابل جبرانی را به همراه ندارند.

برخی از افراد ناآگاه برای تزریق بوتاکس صورت به آرایشگاه ها و مراکز غیرمعتبر مراجعه می کنند. مراکز غیرمعتبر آرایشگاهی هزینه کمتری نسبت به مراکز معتبر بهداشتی دریافت می کنند. نوع بوتاکس های استفاده شده در این مراکز از برندهای ناشناخته و غیر بهداشتی هستند و ممکن است عوارض بسیار سنگینی داشته باشند.
در صورتی که تصمیم انجام بوتاکس را دارید می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت به صورت حضوری به مرکز زیبایی پوست و مو دکتر شهرام مفاضی مراجعه کنید. در این مراکز تمام خدمات زیبایی توسط افراد مجرب و متخصص در این حوزه انجام می شود.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *