Patients
Healthcare Professionals

Dr. Mafazi

[vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1634371764660{padding-top: 20px !important;padding-right: 20px !important;padding-bottom: 20px !important;padding-left: 20px !important;background-color: #ffffff !important;border-radius: 10px !important;}”]تزریق بوتاکس یکی از خدمات زیبایی می باشد که امروزه اکثر افراد از آن استفاده می کنند و برای رفع چین و چروک استفاده می‌شود. در این مقاله قصد داریم تزریق بوتاکس را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید. جهت اطلاع از نحوه تزریق چربی به لب توسط دکتر مفاضی روی لینک کلیک کنید.

انواع بوتاکس

جوانی و زیبایی، از تعلقات خاطر هر انسانی است و هر کسی این مقوله را دوست دارد. به لطف تکنولوژی و پیشرفت های جهانی در هر حوزه ای، زیبا ماندن و کاهش روند پیری، دیگر آرزو و رویا نیست! یکی از روش های کاهش سرعت پیری، روش استفاده از بوتاکس است که انواع بوتاکس، برای این زیباسازی وجود دارد. برای آشنایی با این فرایند، با کلینیک دکتر مفاضی همراه باشید!

تزریق بوتاکس

بوتاکس یک نوع ماده سمی به نام بوتولینو استیک می باشد که با تزریق این ماده سمی عضلات بدن فرد فلج خواهد شد. در نظر داشته باشید که با افزایش سن معمولاً در زیبایی و جوانی صورت تاثیراتی ایجاد خواهد شد که اکثر افراد چه خانوم و چه آقا تمایل دارند تا چین و چروک و تغییراتی که در صورت آن ها در اثر افزایش سن ایجاد شده است را از بین ببرند و بتوانند دوباره مانند روز اول زیبایی خود را داشته باشند.

یکی از روش های جوانسازی پوست تزریق بوتاکس می باشد که بدون شک همه ما امروزه حداقل اسم آن را شنیده ایم. البته در نظر داشته باشید که نه تنها خانم ها بلکه آقایان نیز در بیشتر موارد مانند از بین بردن چین و چروک صورت پیشانی و … از تزریق بوتاکس بهره‌مند می‌شوند.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس یک نوروتوکسین محبوب است که بیشتر به خاطر کاربردش در درمان های ضد پیری شناخته می شود. این ماده از یک توکسینِ بوتولینیوم به دست می آید که یکی از توکسین های سمی و کشندۀ شناخته شده به شمار می رود. فرآورده های مختلفی از بوتولینوم توکسین وجود دارد که برای استفاده در این درمان ها قابل دسترس است.

بوتاکس
بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس و عوامل موثر بر بوتاکس

بهتر است قبل از انجام بوتاکس حتما جلسه ای را جهت مشاوره به پزشک مراجعه کنید. علاوه بر دانستن نوع پوست شما و هدف شما از تزریق بوتاکس و … هزینه تزریق بوتاکس نیز برای شما مشخص شود. در نظر داشته باشید که هزینه تزریق بوتاکس معمولا به فاکتورهایی بستگی دارد. در ادامه این قسمت برای شما ذکر می کنیم.

میزان تزریق بوتاکس

یکی از فاکتورهایی که در هزینه بوتاکس بسیار موثر است؛ میزان تزریق بوتاکس می باشد. قسمتی از صورت و بدن که شما تمایل دارید تا تزریق بوتاکس انجام دهید، میزان مواد بوتاکس مشخص خواهد شد. در صورتی که نیاز به تزریق بیشتری باشد بدون شک هزینه آن نیز بالاتر خواهد شد که میزان در تزریق بوتاکس توسط پزشک در زمان انجام مشخص خواهد شد.

قسمتی از بدن که نیاز به تزریق دارد

همانطور که می دانید از تزریق بوتاکس برای پیشانی، گونه ها، زیر بغل و لب ها و … استفاده می شود که با توجه به منطقه ای که قرار است شما تزریق بوتاکس انجام دهید میزان و هزینه آن متغیر می باشد.

هزینه کلینیک و دستمزد پزشک

بهتر است بدانید که هزینه تزریق بوتاکس تنها هزینه محلول آن نیست، بلکه هزینه کلینیک و دستمزد نیز می باشد. در نظر داشته باشید در صورتی که شما به یک کلینیک مجهز و معتبر مراجعه کنید بدون شک باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید. به شما پیشنهاد می کنیم برای تزریق بوتاکس و گرفتن نتیجه مطلوب حتما به کلینیک های معتبر و مجهز مراجعه کنید تا مشکلی برای سلامتی شما ایجاد نشود.

کاربرد بوتاکس

بوتاکس کاربردهای فراوانی دارد که عبارتند از:

کلینیک زیبایی پوست و مو دکتر مفاضی واقع در سعادت آباد تهران از مواد با کیفیت و درجه یک بهره مند شده تا در زیبایی بهتره مراجعین تاثیرگذار باشد. شما می توانید جهت بهره مندی از خدمات زیبایی ازجمله تزریق بوتاکس در ناحیه صورت و زیر بغل و .. برای کاربردهای زیبایی و درمانی که توسط پزشک مجرب و متخصص انجام می شود.

از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت تماس گرفته و جهت هماهنگی تایم برای تزریق بوتاکس با کیفیت عالی و به صورت اصولی و تخصصی اقدام نمایید.

بوتولینوم توکسین دقیقا چیست؟

بوتولینوم توکسین، نوعی پروتئین است که توسط باکتری کلوستریدیوم بوتولینیوم ساخته می شود. این توکسین، پروتئین های مختلفی را می سازد که از نوع A تا H رده بندی شده اند. فقط سروتیپ نوع ” A ” در کاسمتیک کاربرد دارد که شامل انواع بوتاکس، دیسپورت، نورونکس، زئومین، مسپورت و دیستون می شود و توکسین نوع “B ” در درمان اسپاسم عضلات کاربرد دارد.

بوتولینوم توکسین چطور کار می کند؟

بوتولینوم توکسین با مسدود کردن سیگنال هایی که از طریق انتهای عصب ها به ماهیچه ها می رسد، عمل می کند. این ماده، جلوی سیگنال ها در انتهای عصب را می گیرد تا به ماهیچۀ مورد نظر نرسند و از این رو، عملکرد ماهیچه ها را محدود می کند. هرچند، اثرات انواع بوتاکس دائمی نیست و حدود 3 تا 4 ماه و در برخی موارد تا 8 ماه، تداوم دارد.

وقتی ماهیچه برای یک دورۀ زمانی مشخص منقبض نمی شود، آن قسمت از صورت، ظاهری نرم و صاف به خود می گیرد و چروک ها و خطوط آن کاهش پیدا می کند. در این عمل، قسمت های درمان نشده تحت تاثیر قرار نمی گیرند و مانند قبل عمل می کنند.

انواع مختلف بوتاکس و کاربرد آن ها

همان طور که گفته شد، انواع مختلفی از بوتاکس برای استفاده های تجاری در بازار وجود دارد.

بوتاکس/ ویستابِل
در حال حاضر، بدون شک، بوتاکس رایج ترین و شناخته شده ترین درمان زیباییِ غیر جراحی برای از بین بردن چروک های حرکتی و خطوط ریز صورت به شمار می رود؛ به طوری که بسیاری از افراد، عمل تزریق بوتولینوم توکسین را صرفا با نام بوتاکس می شناسند و نمی دانند که بوتاکس، یکی از انواع موادی است که برای این عمل زیبایی استفاده می شود. هرچند، علت این امر می تواند این باشد که بوتاکس، نام برند برتر در تولید بوتولینوم A توکسین نیز هست که مورد تایید بسیاری از متخصصان بالینی و جراحان زیبایی در سرتاسر دنیا بوده است.

• دیسپورت / آزالور
دیسپورت هم یک بوتولینوم توکسین نوع A است که توسط یک شرکت انگلیسی به اسم ایپسن تولید می شود و گواهی معتبر بهداشتی را در بسیاری از کشورهای سرتاسر دنیا کسب کرده است. البته استفاده از آن برای عمل های زیبایی از سال 2009 شروع شده و نام برند اصلی آن، آزالور است. این محصول، بیشتر برای از بین بردن چروک های صورت به کار برده می شود.

• بوکوچر/ زئومین
زئومین، مبتکرانه ترین نوع بوتولینوم توکسین است؛ زیرا فرمول بندی خاصی دارد. در این نوع، یک سیستم خالص سازی اضافه برای حذف پروتئین های پیچیده کننده از بوتولینوم توکسین استفاده شده است. در مقایسه با سایر توکسین های نوع A، زئومین از نوروتوکسین خالص تشکیل شده است. این ماده از سال 2010 برای کاربردهای زیبایی استفاده می شود.

بوتاکس
بوتاکس

تفاوت های بین انواع بوتاکس

تفاوت اصلی بین انواع بوتاکس، در فرمول بندی شان است که بر استفاده از دوزهای آنها، در دسترس بودن محصولات و مدت زمان ماندگاری نتایج، اثر می گذارد. یک مطالعۀ تطبیقی که در سال 2010 نشان می دهد که زئومین، دارای بالاترین فعالیت نوروتوکسین است، پس از آن، دیسپورت و در آخر، بوتاکس هستند.

برای مثال، بوتاکس با استفاده از یک پروتئینِ همراه، فرمول بندی می شود؛ در حالی که دیسپورت، مقدار کمتری از همان پروتئین را دارد؛ اما زئومین، هیچ پروتئینِ همراهی ندارد. اینکه کدام یک از این مواد برای شرایط خاصی مناسب خواهد بود، به اهداف مورد نظر و همچنین توصیه ها و تخصص پزشک زیبایی بستگی دارد.

شروع اثرگذاری: اثر بوتاکس دیسپورت، سریع تر از دو مورد دیگر است. بیماران می توانند اثرات این ماده را در طول یک یا دو روز بعد از تزریق احساس کنند و اثر این دارو، سریع تر به اوج خود می رسد. بوتاکس در طول 2 تا 3 روز شروع به کار می کند؛ در حالی که زئومین، شروعِ تدریجی و آرام تری دارد. هرچند ممکن است اثرات زئومین از روز سوم شروع شود؛ اما بیماران متوجه می شوند که این اثرات، تدریجی و مداوم هستند. البته فراموش نشود که اثرات هر سه محصول، در طول دو تا سه هفته به اوج خود می رسد. این نکته را هم به یاد داشته باشد که این محصولات، در زنان سریع تر از مردان اثر می کنند.

قدرت: اثر این دارو به صورت واحدی اندازه گیری می شود. مطالعات زیادی به این نتیجه رسیده اند که بوتاکس و زئومین، قدرت تقریبا مشابهی دارند و نرخ تبدیل آنها 1:1 است؛ اما بوتاکس دیسپورت، به شکل متفاوتی اندازه گیری می شود. 1 واحد از بوتاکس/زئومین معادل با 2.5 تا 3 واحد دیسپورت است.

انتشار: انتشار بوتولینوم توکسین، یکی از مشخصه های مهم آن است، چون تعیین می کند که چه تعداد نقطۀ تزریق برای هر بیمار لازم است. انتشار بوتولینوم توکسین می تواند به صورت بالقوه به عوارض جانبی دیگری مانند فلج عضله پلک منتهی شود. نتایج علمی مطالعات مختلف نشان داده است که تفاوت قابل ملاحظه ای از نظر انتشار بین انواع بوتاکس وجود ندارد.

ماندگاری: متاسفانه اثباتی برای اینکه کدام نوع بوتاکس مدت ماندگاری بیشتری دارد در دست نیست. بیشتر پزشک ها بر این باور هستند که بوتاکس، دیسپورت، زئومین، نورونکس، مسپورت و دیسپورت بین سه تا شش ماه ماندگاری دارند. یک مطالعه هم به این نتیجه رسیده است که احتمالا ماندگاری بوتاکس از دیسپورت بیشتر است؛ اما تاییدی بر این مسئله نیست.

آیا من کاندید خوبی برای بوتاکس صورت هستم؟

تزریق بوتاکس در طول دهۀ گذشته، روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا می کند که البته دلیل خوبی هم دارد. بوتاکس می تواند مشکلات زیادی را برطرف کند؛ از محو کردن خطوط لبخند گرفته تا کاهش دادن دردهای میگرنی و درمان آکنه.

تزریق بوتاکس، حداکثر ده دقیقه طول می کشد و نتایج آن در طول 2 تا 10 روز قابل مشاهده است. البته این را فراموش نکنید که همه کاندید خوبی برای بوتاکس نیستند. در ادامه خواهیم دید که بهترین موارد برای انجام تزریق های بوتاکس چه کسانی هستند.

سلامت عمومی
داوطلبان بوتاکس باید سلامت عمومیِ خوبی داشته باشند. این درمان برای کسانی که از آسیب به عصب یا مشکلات ماهیچه ای رنج می برند (حتی سابقه این دست بیماری ها را دارند) مناسب نیست. کسانی که بیماری هایی مانند ALS یا MS دارند، حتما پیش از این عمل، با پزشک خود مشورت کنند.

سن
بهترین داوطلبان برای انجام تزریق های بوتاکس، سنین بین 18 تا 65 سال هستند، چرا که با بالا رفتن سن، پوست و عضلات شما به شکل قابل ملاحظه ای نازک تر می شود؛ به علاوه، بوتاکس برای تمام افرادی که بیشتر از 65 سال سن دارند، تاییدیۀ سازمان غذا و داروی امریکا را ندارد.

وضعیت پوست
در صورتی که شما دچار یک اختلال پوستی یا عفونت در محل تزریق هستید، نباید عمل تزریق بوتاکس روی شما انجام شود.
بوتاکس برای افرادی که پلک های سنگین دارند نیز مناسب نیست، چرا که تزریق ممکن است ماهیچه ها را به قدری بی حس کند که پلک های بیمار به صورت ناخواسته بسته شود؛ همچنین توجه داشته باشید که بوتاکس برای از بین بردن جای زخم ها و اسکارهای کلویید یا هیپرتروفیک، گزینۀ مناسبی است و تاثیر مناسبی روی آنها می گذارد.

نوع چروک ها
آیا شما چروک های دینامیک (پویا) دارید یا چروک های استاتیک (ایستا)؟ چروک های دینامیک، ناشی از حالات چهرۀ مکرر یا حرکات عضلات صورتی هستند که باعث حرکت کردن پوست می شود. چروک های ایستا با از دست رفتنِ انعطاف پذیری، کلاژن و چربی به وجود می آیند و همیشه و هر حالت چهره ای که داشته باشید، قابل مشاهده هستند.

بوتاکس برای چروک های دینامیک بهتر کار می کند؛ اما یکی دیگر از کاربردهای بوتاکس با تکنیکی به نام میکروبوتاکس در کاهش منافذ باز پوست، چربی پوست و چروک های ظریف استاتیک است.

بوتاکس
بوتاکس

نتایج مطلوب و انتظارات

بوتاکس، یک راه حل موقتی بی نقص برای افرادی است که به دنبال پیشگیری از افتادگی های صورت هستند. بوتاکس برای کسانی که به دنبال نتایج ماندگار و طولانی هستند مناسب نیست، چرا که اثرات این عمل بین 5 تا 8 ماه دوام دارند. شما باید در نظر داشته باشید که داشتن یک طیف گسترده از حالا چهره برای شخص خودتان یا از منظر شغلتان، چقدر اهمیت دارد، چرا که بوتاکس در اصل، یک راه حل بی حس کننده است و ممکن است بعد از تزریق دیگر نتوانید برخی از حالات چهره را به خود بگیرید. با این اوصاف، برای افرادی مانند بازیگرها، درمانگرها و سایر افرادی که وابستگی زیادی به تلویح عواطف خاص از طریق حالا چهره دارند، از تکنیک دیگری به نام میکروبوتاکس (در قدیم به آن مزوبوتاکس هم گفته می شد) استفاده می کنیم.

چه کسانی برای بوتاکس صورت داوطلب مناسبی نیستند؟

• کسانی که نسبت به هر کدام از مواد موجود در بوتاکس یا سایر محصولات بوتولینیوم توکسین قبلا حساسیت داشتند؛
کسانی که دارای عفونت پوستی در محل تزریق هستند؛
کسانی که باردار هستند یا در دوران شیردهی اند؛
کسانی که دارای بیماری های ماهیچه ای یا عصبی هستند (مانند ALS)؛
کسانی که بیماری یا عفونت شدید (در هر جای بدن) دارند.

فرایند تزریق بوتاکس صورت چگونه است؟

پزشک معمولا تزریق های بوتاکس صورت را در مطب خود یا در یک کلینیک انجام می دهد. یک جلسه تزریق بوتاکس، معمولا کمتر از 15 دقیقه طول می کشد.
ممکن است پزشک از یک کیسه یخ یا کرم بی حس کننده برای بی حس کردن محل تزریق استفاده کند تا ناراحتی و درد شما کمتر شود. یک سوزن ریز انسولین برای تزریق بوتاکس به داخل ماهیچه هایی که باعث ایجاد خطوط و چروک می شوند، وارد می شود. تعداد تزریق هایی که انجام می شود، به شدت چروک های شما و محل قرارگیری شان بر روی صورت بستگی خواهد داشت.

تزریق بوتاکس، دورۀ نقاهت ندارد و شما می تواند بلافاصله، سروقت فعالیت های روزمره و عادی خود بازگردید. فقط باید در نظر داشته باشید که نباید قسمت هایی که تزریق انجام شده است را فشار بدهید یا بمالید، چون ممکن است باعث شود بوتولینیوم توکسین به سایر قسمت های صورت شما برود و باعث ضعف یا افتادگی موقتی صورت شود. ممکن است در محل تزریق، کبودی جزئی داشته باشید که البته بعد از چند روز از بین می رود!

بیشتر افراد بعد از چند روز، نتیجه را می بینند؛ اما برای رسیدن به تاثیر کاملِ بوتاکس، باید حداقل دو هفته صبر کرد. بوتاکس معمولا بین 4 تا 6 ماه ماندگاری دارد و بعد از آن برای بازیابی تاثیراتش باید مجددا به پزشک مراجعه و تزریق ها را تکرار کنید.

با اینکه این ها تمام مواردی بودند که باید برای انجام تزریق های بوتاکس در نظر گرفته شوند، تنها یک پزشک مجرب می تواند به شما بگوید که آیا کاندید مناسبی برای بوتاکس هستید یا نه. این را هم در نظر داشته باشید که سطح بهبود و تغییرات در ظاهر چروک ها و خطوط، بعد از درمان با بوتاکس برای بیماران مختلف، متفاوت خواهد بود. برخی افراد، واکنش بهتری به بوتاکس نشان می دهند و برخی ممکن است تغییراتِ قابل توجهی را بعد از تزریق نشان ندهند.

پس بهترین کار این است که پیش از تصمیم گیری برای تزریق بوتاکس، آگاهی کاملی در مورد این درمان کسب کنید و حتما با پزشک خود در مورد تمام موارد بالا و انتظاراتی که از این عمل دارید، صحبت کنید.

بوتاکس
بوتاکس

مزایا و معایب بوتاکس

تزریق بوتاکس نیز مانند تمام عمل های زیبایی دیگر، مزایا و معایب خاص خود را دارد که باید هر بیمار پیش از اقدام برای این عمل، از تمام آن ها آگاه باشد.
بوتاکس پیشانی چطور کار می کند؟

چروک ها به خاطر منقبض شدن ماهیچه ها و در یک زاویۀ 90 درجه با آنها ایجاد می شوند؛ برای مثال، چروک هایی که بر روی پیشانی در هنگام جمع کردن ابروها ظاهر می شوند، بر ماهیچۀ پیشانی عمود هستند. بوتاکس مستقیما به این ماهیچه ها تزریق می شود و تکانش های انقباضی آنها را محدود می کند؛ از این رو، چروک ها کاهش پیدا می کنند و این امر، منجر به نمود ظاهری نرم و صاف در پوست می شود. فرایند این عمل بسیار سریع است و نیاز به مراقبت های پس از عملِ چندانی ندارد.

مزایای بوتاکس

1. سریع است و ظرف چند روز می توان نتیجه را مشاهده کرد
در حالی که سایر عمل های کاهش روند پیری، نیاز به چندین جلسه مراجعه دارند، بوتاکس صورت در طول چند روز تا دو هفته بعد از درمان، نتایج خود را نشان می دهد (البته برای هر شخص ممکن است تعداد روزها متفاوت باشد)؛ به علاوه، خود عمل هم در طول 5 تا 10 دقیقه انجام می شود که آن را به یک راه حل زیبایی موثر برای افرادی که محدودیت های زمانی خاص دارند، بدل کرده است.

2. عوارض جانبی موقتی
مانند تمام درمان های پزشکی دیگر، بوتاکس هم اثرات جانبی خاص خودش را دارد، مثلا کبودی در ناحیه تزریق و سردرد های موقتی، خواب آلودگی، افتادن پلک و عفونت؛ البته دو مورد آخر بسیار نادر است و ناشی از اشتباه تکنیکال پزشک است! هرچند، این مشکلات بسیار جزئی هستند و در طول 24 تا 48 ساعت بعد از تزریق از بین می روند. در برخی افراد، عوارض جانبی ممکن است تا یک هفته تداوم داشته باشند که این مورد هم بسیار نادر است.

3. غیرتهاجمی بودن عمل
تغییرات در چهره، به خاطر ماهیتِ غیر جراحی بودنِ بوتاکس، موقتی هستند و به این ترتیب، بوتاکس را می توان یک عمل جراحی زیبایی غیر تهاجمی نامید. این عمل، ریسک های کمتری نیز برای سلامتی فرد دارد؛ چرا که پروتئین های تزریق شده به صورت، در صورتی که به درستی انجام شده باشد، به جای دیگری از بدن منتقل نمی شوند.

4. پیری پوست را به تعویق می اندازد
درمان با بوتاکس در سنین پایین تر (25 تا 35 سالگی) می تواند به عنوان روشی برای به تعویق انداختن شروعِ چین و چروک ها باشد؛ چراکه این روش، حرکت ماهیچه های مورد نیاز برای ایجاد حالات خاصی از چهره – که می توانند در آینده منجر به ایجاد چروک در صورت شوند – را متوقف می کند.

5. کاربردهای بیشمار بوتاکس
با اینکه هدف اصلی بوتاکس، کاهش حرکات عضلات صورت است؛ اما این داروی زیباییِ محبوب را می توان در موارد دیگر زیبایی و غیر زیبایی هم به کاربرد تا مشکلات مختلفی را درمان کند؛ برای مثال:
• پیشگیری از سردرد برای افردی که میگرن مزمن دارند.
• بی اختیاری ادرار
• هیپرهیدروز (تعریق بیش از حد)
• زخم های آکنه
• اسکارهای هیپرتروفیک و کلویید
• لیفت صورت (نفرتیتی لیفت)
• بهبود چروک های ظریف پوست صورت و گردن

در کنار این مزایا، هر بیمار باید آگاهی کاملی از معایب و مشکلات بوتاکس هم داشته باشد تا بتواند یک تصمیم آگاهانه در مورد درمان با بوتاکس بگیرد.

بوتاکس
بوتاکس

معایب بوتاکس

1. نتایج موقتی
اثرات درمان، بین 3 تا 6 ماه ماندگار خواهد بود؛ از این رو، فرد باید به صورت منظم به پزشک مراجعه کند؛ به این ترتیب، در حالی که یک درمان با بوتاکس به صورت معمول چندان گران نیست، اما چندین درمان به صورت منظم در طول سال می تواند پرهزینه باشد.

2. مقاومت دارویی
پروتئین های همراه نوروتوکسین گاهی ممکن است سیستم ایمنی بدن را تحریک کند که آنتی بادی هایی تولید کند که بعد از استفادۀ طولانی مدت و مداوم از این دارو، جلوی سازوکارش در بدن گرفته شود و از این رو، اثرگذاری آن در طول زمان کاهش پیدا می کند و هر بار نیاز به دوز بالاتری از آن خواهد بود تا بتوان به نتایجی مشابه با دفعات قبل دست پیدا کرد.

3. درد و کبودی
پوست صورت نسبت به سوزن های ریز سرنگ که برای تزریق بوتاکس به کار برده می شوند، بسیار حساس است؛ به این ترتیب، این درمان برای برخی افراد می تواند دردناک باشد؛ به علاوه، ممکن است کبودی های جزئی در اطراف محل تزریق به وجود بیاید که البته می تواند تا چند روز تداوم داشته باشد.

4. صورت بی روح
بوتاکس با منجمد کردن یا فلج کردن ماهیچه های یک قسمت خاص، به منظور از بین بردن چروک ها کار می کند. این تزریق ها، گرفتن حالات اساسی چهره، مانند لبخند زدن، اخم کردن و … را نیز برای فرد سخت می کند و امکان نشان دادن احساسات با حرکات چهره را از شخص می گیرد و تا چند ماه به همین شکل باقی می ماند؛ هرچند، این عارضه بیشتر در افرادی دیده می شود که دوزهای بالایی از بوتاکس استفاده کرده اند یا درمان های دیگری را نیز در کنار بوتاکس انجام داده اند.

برای کسب بهترین نتایج بعد از درمان، از مالیدن محل تزریق دوری کنید؛ همچنین، استفاده از آسپیرین، رقیق کننده های خون و داروهای ضد التهاب را به مدت دو هفته پیش از درمان متوقف سازید تا کبودی شما کمتر شود. بوتاکس برای زنان باردار و افراد بالای 65 سال توصیه نمی شود.

این عمل کاملا ایمن است و همین هم به شما کمک می کند تا معایب بسیار کوچک و زودگذر آن را نادیده بگیرید؛ همچنین، برای تزریق بوتاکس، حتما به کلینیک زیبایی دکتر مفاضی، مدرس بین المللی آکادمی چلسی در کانادا و ایران مراجعه کنید تا ریسک عوارض بوتاکس را به حداقل برسانید.

ماندگاری بوتاکس

بوتاکس معمولا بین سه تا شیش ماه تاثیر دارد که این مدت زمان در افراد بسیار متفاوت می شود. ماندگاری بوتاکس بستگی به عمق و میزان چین و چروک ها و عقیده دارد که پس از مدتی بوتاکس ماندگاری خود را از دست داده و نیاز به تزریق مجدد دارد.

توجه داشته باشید که شما می‌توانید در انجام تزریق بوتاکس زمان مجدد تزریق را از پزشک خود بپرسید تا دوباره برای تزریق بوتاکس مراجعه کنید. توجه داشته باشید که پس از بوتاکس امکان دارد شما مقداری کبودی را در محل موردنظر احساس کنید که جای نگرانی نیست و این کبودی به مدت یک الی دو روز از بین خواهد رفت.

قیمت بوتاکس

برای اطلاع از قیمت بوتاکس دیسپورت یا انواع بوتاکس با کلینیک دکتر مفاضی تماس بگیرید

بوتاکس لب

یکی از کاربرد های بوتاکس به خصوص در افراد سیگاری، کاهش چروک های ظریف حرکتی و استاتیک اطراف دهان می باشد که به بوتاکس لب شهرت یافته است.

بوتاکس
بوتاکس

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *