Patients
Healthcare Professionals

Dr. Mafazi

[vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1626863308310{padding: 20px !important;background-color: #ffffff !important;border-radius: 10px !important;}”]بیچکتومی یکی از عمل های زیبایی است که گونه ها را با برداشتن چربی از داخل دهان، کوچک تر می کنند. بوکال فت لیپکتومی، نام دیگر این عمل است که در بین مانکن ها و مدل ها طرفداران زیادی دارد. به دلیل اینکه چربی های گونه عمقی هستند، نمی توان از طریق لیپوساکشن آنها را خارج کرد. در خصوص نحوه انجام عمل، مراقبت های قبل و بعد از عمل و مزیت های بیچکتومی ممکن است سوالاتی در ذهن افراد وجود داشته باشد. از این رو در این مطلب در خصوص بوکال فت توضیح داده می شود.

 

چه کسانی کاندید مناسبی برای بیچکتومی هستند؟

افرادی که کاندید مناسبی برای بیچکتومی هستند، عبارت اند از:

۱- افرادی که صورت های گرد دارند و گونه های آن ها به قدری پر است که استخوان گونه، زاویه فک و زاویه گونه مشاهده نمی شود.

۲- افرادی که سن آنها بالای ۲۰ سال و زیر ۶۰ سال است و هیچ گونه بیماری زمینه ای مانند دیابت ندارند و داروهای ضد انعقاد خون مانند وارفارین استفاده نمی کنند.

۳- افرادی که اضافه وزن دارند بهتر است ابتدا وزن خود را کم کنند؛ سپس بیچکتومی را به همراه لیپوساکشن غبغب و خط فکی انجام دهند.

4- افرادی که تمایل دارند در حوزه مدلینگ فعالیت کنند و زنانه بودن و جذابیت صورت برای آنها اهمیت دارد.

5- افرادی که کاملا سالم هستند و به هیچ عنوان از مواد مخدر استفاده نمی کنند.

6- افرادی که ضربان قلب منظمی دارند و سابقه ی ناراحتی های قلبی ندارند.

7- افرادی که نسبت به عمل های زیبایی انتظارات واقع‌بینانه دارند.

بیچکتومی
بیچکتومی

نحوه انجام بوکال فت

بزرگ بودن لپ و گونه به دلیل بزرگ بودن چربی بوکال است. این کیسه چربی در پشت عضله بوکسیناتور (مخصوص جویدن) در زیر استخوان گونه قرار دارد. به علت اینکه این چربی ها بسیار مقاوم هستند و در اثر رژیم غذایی و ورزش کردن از بین نمی روند؛ جراحی بوکال فت برای از بین بردن آنها تنها راه موثر است.

هدف انجام جراحی بوکال فت: برخی افراد به دلیل کم تحرکی و اضافه وزن بالا یا به دلیل عوامل ژنتیکی گونه های حجیم و زیادی دارند. برای زاویه دهی به صورت، ظاهر سازی خط گونه، ایجاد مثلث معکوس در صورت و زیباتر کردن آن، برجسته سازی گونه ها و ایجاد زاویه فک می‌توان عمل بیچکتومی را انجام داد.

نحوه انجام عمل: برای خارج کردن این چربی ها پزشک مجرب ابتدا از صورت مراجع یک اسکن سه بعدی تهیه می کند. پس از بررسی اسکن سه بعدی لزوم انجام این عمل تایید می شود. متخصص جراحی زیبایی با ایجاد بی حسی موضعی در داخل دهان، برش نیم تا یک سانتیمتری ایجاد می کند. چربی های بوکال از طریق این برش به کمک ابزار جراحی خارج می شوند. این برش از داخل دهان و در دو طرف گونه ایجاد می شود. بخیه های قابل جذب در محل برش زده می‌شود که بعد از چند روز کاملاً جذب می شوند و محل برش ترمیم می شود.

 

مراقبت های بعد از عمل بیچکتومی

مراقبت های بعد از عمل باعث می شود تا بیمار دوره نقاهت را بدون عوارض پشت سر بگذارد. از جمله مراقبت های بعد از عمل بیچکتومی عبارتند از:

۱- در روز اول، فقط مصرف مایعات سرد و دو روز پس از آن؛ غذاهای جامد سرد هم قابل استفاده هستند. کمپرس یخ هم در این چند روز به کاهش تورم کمک خواهد کرد.

۲- شستن دهان با دهانشویه یا سرم های مخصوص قبل و بعد از عمل بوکال فت و بعد از خوردن هر وعده غذایی

۳- استفاده از آنتی بیوتیک ها به مدت یک هفته بعد از عمل طبق تجویز پزشک برای جلوگیری از عفونت

۴- جلوگیری از خم کردن سر حداقل به مدت سه ساعت بعد از عمل

۵- عدم مصرف دخانیات حداقل ۴۸ ساعت قبل از عمل تا بهبودی کامل محل جراحی

۶- عدم لمس کردن محل بخیه با زبان و دست

۷- استفاده روزانه از گن مخصوص صورت تا یک هفته بعد از عمل

۸- پرهیز از انجام ورزش های سنگین و رزمی تا زمان بهبودی محل جراحی

۹- عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین یک هفته قبل و بعد از عمل

10- قرار دادن دو بالش زیر سر هنگام خواب برای جلوگیری از تورم تا سه شب

بیچکتومی
بیچکتومی

عوارض بیچکتومی

هر چند عوارض جانبی خاصی برای جراحی بیچکتومی گزارش نشده است اما ممکن است عوارضی مانند تجمع خون در ناحیه جراحی، بروز عفونت، آسیب به مجرای بزاقی و آسیب به عصب صورت متصور است.

البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که اغلب این عوارض در صورت بروز بعد از سپری کردن دوره نقاهت از بین خواهند رفت. با افزایش میزان مهارت جراح، احتمال بروز این عوارض به طور چشم گیری کاهش پیدا خواهد کرد.

 

طول دوره بهبودی بعد از بیچکتومی

طول دوره بهبودی با توجه به نوع عمل جراحی می‌تواند متفاوت باشد؛ اما در اغلب موارد بیمارانی که این عمل را انجام داده اند دو تا سه روز بعد از جراحی می توانند فعالیت های روزانه خود را بدون هیچ مشکلی انجام دهند.

 

هزینه برداشتن جراحی بیچکتومی

هزینه این جراحی به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. افرادی که تصمیم به انجام این جراحی دارند می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت به صورت حضوری به مرکز زیبایی پوست و مو دکتر شهرام مفاضی مراجعه کنند.

بیچکتومی
بیچکتومی

پاسخ به برخی از سوالات رایج در ارتباط با بیچکتومی

در این قسمت به برخی از سوالات رایج بیچکتومی پاسخ می دهیم.

 

 

 

 

 

 

بیچکتومی
بیچکتومی

نتیجه گیری

بیچکتومی یا بوکال فت یکی از انواع عمل های زیبایی است که برای کاهش حجم گونه ها و زاویه سازی صورت انجام می شود. این عمل جزو عمل های راحت، غیر تهاجمی و ایمن است که بدون بیهوشی و صرفا با بی حسی موضعی به مدت 30 تا 45 دقیقه انجام می شود. چربی های گونه به دلیل عمیق بودن از این طریق خارج می شوند. مراقبت های قبل و بعد از عمل در موفقیت بوکال فت بسیار تاثیر گذار است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *