Patients
Healthcare Professionals

Dr. Mafazi

اگر در پی لومپکتومی برای سرطان پستان دچار نقص سینه شده اید، تزریق چربی یک روش بسیار موثر برای پر کردن این نقایص است. در حقیقت پیوند چربی گزینه ای برای بازسازی کامل سینه بعد از ماستکتومی محسوب می شود. با این حال، برای دستیابی به حجم کافی سینه، فرآیند چند مرحله ای وجود دارد که حداقل به دو تا چهار روش پیوند پیاپی چربی نیازمند است.

بزرگ شدن باسن با پیوند چربی

بسیاری از افرادی که خواهان باسن کامل تر و گردتری هستند، “لیفت باسن” را انتخاب می کنند. در این روش، متخصص پوست از انتقال چربی برای ارائه باسن منحنی تر بدون استفاده از ایمپلنت استفاده می کند. تزریق چربی معمولاً برای زیباسازی ناحیه اطراف و جمع آوری چربی اتولوگ برای تزریق استفاده می شود.

تزریق چربی چگونه انجام می گیرد؟

روش کلی بر این اساس است که در ابتدای امر، چربی از یک قسمت بدن که بافت کافی و مناسب را دارد جمع آوری شده و پس از اینکه شسته و تصفیه شد، توسط سوزن های خاصی که برای این کار تعبیه شده اند در نواحی مورد نظر تزریق می شود. توجه داشته باشید که در برخی مواقع ممکن است لازم باشد چندین بار روش پیوند چربی را تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.  تزریق چربی به لب را می توان در سه مرحله توضیح داد:

(1) برداشت

(2) تصفیه و انتقال

(3) قرار دادن.

مرحله اول در پیوند چربی/ برداشت

پس از اینکه تصمیم نهایی در مورد محل برداشت چربی و ایجاد بریدگی مشخص گردید، پزشک عمل بی حسی را انجام می دهد تا پس از بی هوشی شخص، عملیات اصلی را آغاز کند. برای برداشت چربی، یک سرنگ را وارد بافت کرده و از طریق استریل و یک کانول متصل به سرنگ، شروع به برداشت چربی خواهد نمود.

مرحله دوم در پیوند چربی/ تصفیه و انتقال

پس از استخراج چربی، پزشک ان را مورد ارزیابی قرار داده و تصفیه می کند. به این ترتیب چربی برداشت شده آماده تزریق می شود. تصفیه ممکن است مستلزم استفاده از سانتریفیوژ برای چرخاندن چربی یا فرآیند فیلتراسیون برای حذف ناخالصی ها قبل از تزریق باشد.

مرحله سوم در پیوند چربی/ قرار دادن

در مرحله سوم از روند تزریق چربی، ناحیه ای که برای دریافت پیوند طراحی شده است، آماده می شود. سوزن تزریق معمولاً به داخل و خارج از نواحی مربوطه منتقل می شود تا چندین بار تقویت شود. هر بار که سوزن یا کانول خارج می شود، یک خط از بسته های چربی با دقت در صفحات بافت طبیعی قرار می گیرد. در نظر داشته باشید که در موارد خاص، جراح و یا متخصص زیبایی ممکن است پانسمان یا بانداژ را روی ناحیه پیوند شده قرار دهد.

برداشت چربی از کدام نواحی امکان پذیر است؟

چربی را می توان از نواحی مختلف بدن به ویژه در نقاط ران و باسن استخراج کرد. سپس چربی به دست آمده به لب ها و جاهای دیگر روی صورت تزریق می شود.

برش ها و زخم های انتقال چربی پس از انجام جراحی

تنها زخم های شما ممکن است ناشی از لیپوساکشن باشد که برای برداشتن چربی از محل اهدا کننده استفاده می شود.

از آنجا که برش های لیپوساکشن کوچک هستن ، اسکارها نیز کوچک هستند و در مناطق پنهان قرار می گیرند. گاهی اوقات بسته به محل رسوب چربی بر روی بدن شما، برش ها نمی توانند پنهان شوند. میزان اسکار بستگی به تکنیک جراح و گرایش های ژنتیکی شما دارد.با این حال بیشتر زخم های لیپوساکشن محو می شوند و به مرور قابل تشخیص نیستند.

نکته: هنگامی که از کانول های بزرگ لیپوساکشن استفاده می شود، به ویژه در بیمارانی که دارای رنگدانه تیره پوست هستند، زخم های قابل مشاهده بیشتر است.

دو نوع علامت وجود دارد که می توانند پس از لیپوساکشن روی پوست باقی بمانند. یکی زخم واقعی است و دیگری دیسکرومی نامیده می شود، لکه ای تیره (رنگدانه دار) یا روشن (کم رنگدانه) روی پوست.

جمع بندی

هدف جراح پلاستیک زیبایی شما و کل کارکنان این است که به شما کمک کنند تا به زیباترین و طبیعی ترین نتایج دست یابید و همچنین تجربه جراحی خود را تا حد امکان آسان و راحت کنید. اگر از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستید، نگرش مثبت و انتظارات واقع بینانه ای از متخصص زیبایی دارید، به احتمال زیاد متقاضی خوبی برای این روش هستید.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *