Patients
Healthcare Professionals

Dr. Mafazi

صنعت مد همواره در حال تغییر و تحول است و بالطبع، زنان نیز سعی می‌ کنند اندام خودشان را با لباس ‌ها و استایل‌ های جدید وفق دهند ،که تزریق چربی باسن ،تزریق چربی به لب ،عمل پلک چشم ، عمل لیپوپلاستی و.. نیز جزئی از این موارد میباشد . نگاهی به سیر تاریخی تغییر و تحول اندام زنان در همین ایران معاصر بیندازید؛ در دورۀ قاجار، زنان دربارِ قاجار چاق بودند؛ اما کمی بعد که راه به سوی اروپا هموارتر شد و تعریف زیبایی تغییر کرد، اندام ‌ها ظریف ‌تر و لاغرتر شدند. رفته رفته، سوفیا لورن و مرلین مونرو به الگوی زنان تبدیل شدند. کمی جلوتر که بیاییم به جنیفر لوپز می ‌رسیم که باعث شد باسن بزرگ و حجیم در میان زنان پرطرفدار شود. امروز، راه ‌های متعددی برای بزرگ کردن باسن وجود دارد که تزریقات چربی، از سریع‌ ترین، کم خطرترین و طبیعی ترین آن‌ ها به شمار می رود. در این مطلب، به لیفتِ باسنِ برزیلی خواهیم پرداخت و هرآنچه در این باره باید بدانید را برایتان خواهیم گفت.

تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن از رایج‌ ترین روش های افزایش سایز باسن به شمار می رود و بسیار محبوب و پرطرفدار است. قدمتِ این روش، در مقایسه با روش پرطرفدارِ پروتز باسن، بسیار کمتر است. نام دیگر این نوع تزریق، لیفتِ باسنِ برزیلی یا BBL است. در عمل جراحی تزریق چربی باسن، چربی های دیگر قسمت های بدن، مانند ران و شکم، به کمک لیپوساکشن، زدوده و به بدن اضافه می شوند. در این روش جسم مصنوعی وارد بدن نمی شود؛ به همین دلیل، روشی کم خطر و طبیعی به شمار می رود؛ در ضمن، نتیجۀ تزریق، در مقایسه با پروتز باسن، بسیار طبیعی تر به نظر می رسد. البته هزینۀ تزریق چربی باسن، در مقایسه با هزینۀ پروتز ، گاها بیشتر است؛ اما شک نکنید که ارزشش را دارد! عمل تزریق  تقریباً دو تا سه ساعت به طول می انجامد و پس از 2 هفته از انجام عمل جراحی، می توانید روال عادی زندگی تان را از سر بگیرید.

جای زخم تزریق چربی به باسن

جای زخم تزریق بسیار ناچیز است. در عمل جراحی تزریق چربی  باسن، در هر طرف از باسن، یک جای زخم تقریباً کوچک که محل تزریق چربی است؛ به علاوۀ زخم های ایجاد شده برای بیرون کشیدن چربی از طریق لیپوساکشن، باقی می ماند. این جای زخم ها به مرور زمان کمرنگ تر می شوند. لازم به ذکر است که وقتی جای زخم ها کوچک باشد، خطر بروز عفونت نیز کمتر خواهد بود.

مزایای تزریق چربی به باسن

روش کم خطر و طبیعی تزریق چربی به باسن، مزایایی متعددی دارد. از میان مهم ترین آن‌ ها می توان به مزایای زیر اشاره کرد:

 1. سبب زیبا و متناسب شدنِ دیگر قسمت های بدن می شود، چرا که در آن، از چربی های اضافۀ دیگر قسمت های بدن استفاده می شود.
 2. روش لیفتِ باسنِ برزیلی ، سبب از بین رفتن چین و چروک های سطحی پوست این قسمت می شود، اما لازم به ذکر است که تزریق چربی، جایگزینِ جراحی لیفت باسن و از بین بردن پوست های شل و افتاده نیست.
 3. بعد از انجام ترزیق چربی به باسن، نیازی نیست مدت زیادی را در خانه بمانید و استراحت کنید، بلکه می توانید خیلی زود روال عادی زندگی تان را از سر بگیرید.
 4. این روش کاملاً طبیعی است و هیچ گونه مادۀ مصنوعی وارد بدن نمی شود؛ در نتیجه، خطرات و دردسرهایی مانند پاره شدنِ ایمپلنت های سیلیکونی، تغییر شکل آن ها و بروز عفونت، در انتظار بیمار نیست.
 5. عمل لیفت باسن بررزیلی در مقایسه با پروتز باسن، از تهاجم کمتری برخوردار است.
 6. شکل باسن کاملاً طبیعی است.

نکاتی در مورد تزریق چربی به باسن

همان طور که گفتیم، عمل تزریق چربی به باسن، از طبیعی ترین و کم خطرترین روش های بزرگ کردنِ باسن به شمار می رود؛ اما این روش محدودیت هایی هم دارد که پیش از اتخاذِ تصمیم قطعی باید از آن ها مطلع باشید:

مراقبت های پیش از عمل تزریق چربی یا لیفت برزیلی

اگر می خواهید شاهد بهترین نتیجۀ عمل باسن باشید و دردسری هم برایتان پیش نیاید، باید مراقبت های پیش از عمل لیفتِ باسنِ برزیلی را جدی بگیرید. پیش از جراحی، این نکات را رعایت کنید:

 1. الکل و سیگار مصرف نکنید.
 2. دوازده ساعت قبل از عمل چیزی میل نکنید.
 3. داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی مصرف نکنید.
 4. از مصرف آسپرین بپرهیزید.
 5. تا می توانید آب بنوشید.

مراقبت های بعد از عمل تزریق چربی به باسن

بعد از عمل جراحی تزریق چربی به باسن نیز باید نکاتی را رعایت کنید تا روندِ بهبودی سریع تر پیش برود:

سخن آخر

همان طور که مشاهده کردید، عمل تزریق چربی به باسن، کم خطرترین و طبیعی ترین روش بزرگ کردنِ باسن به شمار می رود؛ اما یادتان باشد که اگر توسط پزشک مجرب و حاذق صورت نگیرد، می تواند خطرهای بزرگی را در پی داشته باشد؛ در ضمن، انتخابِ پزشک مناسب، بر نتیجۀ جراحی تزریق چربی تاثیر خواهد داشت.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *