Patients
Healthcare Professionals

Dr. Mafazi

[vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1626971298589{padding-top: 20px !important;padding-right: 20px !important;padding-bottom: 20px !important;padding-left: 20px !important;background-color: #ffffff !important;border-radius: 10px !important;}”]

تزریق ژل به باسن چیست و چگونه انجام می شود؟

امروزه تزریق ژل به باسن یکی از راه های داشتن اندامی زیبا و جذاب است. روش های مختلفی برای فرم دهی و حجم دهی به باسن وجود دارد که یکی از این روش ها، تزریق ژل به باسن است. افراد بسیاری هستند که با استفاده از تزریق انواع ژل برای فرم دادن به بخش های مختلف بدن مانند لب، گونه، سینه و… استفاده می کنند. تزریق ژل به باسن توسط پزشکان و متخصصان حاذق در زمینه زیبایی انجام می شود. در این مطلب به توضیح اینکه تزریق ژل به باسن چیست و چگونه انجام می شود، می پردازیم. در ادامه مطلب ما را همراهی کنید.

تزریق ژل به باسن
تزریق ژل به باسن

چه عواملی باعث کاهش حجم باسن می شود؟

حجم کم باسن می تواند به دلایل مختلفی باشد که برخی از عمده ترین دلایل شل بودن، افت و کم حجم بودن باسن عبارتند از:

 

تزریق ژل به باسن چیست؟

امروزه افراد بسیاری هستند که از ژل و فیلر برای فرم دهی و حجیم کردن اعضای مختلف بدن استفاده می کنند. تزریق چربی به لب، تزریق ژل به گونه و… نمونه ای از این تزریقات هستند. تزریق ژل به باسن یک روش غیر تهاجمی برای فردم دهی باسن است که با استفاده از مواد پر کننده مانند انواع ژل انجام می شود. تزریق ژل به باسن نسبت به روش های دیگر سریع تر نتیجه می دهد و دوران نقاهت کوتاه تری دارد. کسانی که علاقمند به داشتن باسن هایی با فرم خاص هستند می توانند از تزریق ژل به باسن استفاده کنند.

 

تزریق ژل به باسن چگونه انجام می شود؟

پزشکان متخصصی که در زمینه تزریق ژل به بخش های مختلف بدن فعالیت می کنند، آزمایشاتی را قبل از تزریق انجام می دهند. آزمایشات نشان دهنده انواع حساسیت و عفونت هایی است که ممکن است در بدن شخص وجود داشته باشد. همچنین قبل از جراحی، مواد ژل روی بدن شخص تست می شوند تا عوارضی را در پایان به همراه نداشته باشند. بعد از انجام آزمایشات، شخص برای تزریق آماده می شود. قبل از تزریق، تمام نواحی باسن با استفاده از مواد ضد عفونی کننده استریل می شوند. همچنین برای کسانی که تحمل تزریق ژل به باسن را ندارد، بیهوشی تزریق می شود. در پایان بخش هایی از نواحی باسن طبق توصیه پزشک و سلیقه بیمار با استفاده از مواد ژل حجیم می شود. برای تزریق ژل به باسن یا تزریق چربی به لب از سوزن های بسیار کوچکی استفاده می کنند تا میزان درد آن را کاهش دهند. همچنین استفاده از سوزن های کوچک برای تزریق ژل با حساسیت و کبودی کمتری همراه است.

تزریق ژل به باسن
تزریق ژل به باسن

مزایای تزریق ژل به باسن چیست؟

مهم ترین مزیت تزریق ژل به باسن عدم نیاز به بیهوشی است. از طرف دیگر تزریق ژل به باسن برای افراد لاغر که می خواهند اندازه و حجم باسن خود را تغییر دهند گزینه مناسبی است. داشتن دوره نقاهت کوتاه مدت و عدم اختلال در فعالیت های روزانه از دیگر مزیت های تزریق ژل به باسن است.

 

دوران نقاهت تزریق ژل به باسن چقدر است؟

تزریق ژل مانند جراحی زیبایی نیاز به گذراندن دوران نقاهت دارد. با این حال دوران نقاهت تزریق ژل به باسن نسبت به روش های دیگر کمتر است. نتیجه تزریق ژل به باسن بعد از گذراندن مدت زمان کوتاهی قابل تشخیص است. دوران نقاهت این تزریق حدودا 2 تا 4 هفته زمان می برد. با این وجود بسیاری از افرادی که این تزریق را انجام می دهند، در همان هفته اول می توانند کارهای روزانه خود را انجام دهند؛ اما برای گرفتن نتیجه مناسب و جلوگیری از عوارض ناشی از عمل، بهتر است به مدت چند هفته از انجام کارهای سنگین پرهیز شود و به نکات مهم در رابطه با مراقبت های بعد از عمل توجه شود.

تزریق ژل به باسن
تزریق ژل به باسن

مراقبت های بعد از تزریق ژل به باسن

تزریق ژل به باسن یکی از تزریقات بسیار حساسی است که نیاز به مراقبت بالایی دارد. رعایت نکردن به توصیه های پزشک بعد از تزریق ممکن است با عوارض بسیاری به همراه باشد؛ بنابراین بهتر است کسانی که این تزریق را انجام می دهند برای گرفتن نتیجه بهتر و جلوگیری از عوارض به نکات زیر توجه کنند.

 

چه کسانی کاندید مناسبی برای تزریق ژل به باسن هستند؟

تزریق ژل ممکن است به دلیل استفاده از مواد پر کننده با حساسیت هایی همراه باشد؛ بنابراین افرادی با داشتن سابقه بیماری قلبی، دیابت و… برای این تزریق مناسب نیستند. همچنین کسانی که دارای اضافه وزن شدید هستند نمی توانند از این روش برای حجم دهی باسن استفاده کنند. افرادی با کمبود وزن بالا، باسن بد فرم و نامتقارن برای انجام تزریق ژل کاندید مناسبی هستند. البته افرادی که به دلیل کاهش وزن شدید از داشتن باسن افتاده رنج می برند نیز می توانند از تزریق استفاده کنند.

 

مراقبت های قبل از تزریق ژل به باسن

قبل از تزریق ژل به باسن آزمایش های اولیه به منظور اطمینان از سلامت جسمی فرد انجام می شود. خانم های باردار و شیرده نمی توانند تزریق ژل به باسن داشته باشند. برای دستیابی به نتیجه دلخواه و عدم ایجاد عوارض نامطلوب و ناخواسته این روش باید توسط یک پزشک با تجربه و متخصص در این حوزه انجام شود.
قبل از تزریق ژل به باسن باید حساسیت های فرد، سوابق درمانی و دارویی فرد بررسی شود تا از واکنش احتمالی بدن جلوگیری شود.

 

ماندگاری تزریق ژل به باسن

دوام و ماندگاری تزریق ژل به باسن به طورکلی بین سه تا پنج سال است. پس از این مدت زمان در صورت تمایل امکان تزریق مجدد ژل به باسن وجود دارد.

تزریق ژل به باسن
تزریق ژل به باسن

عوارض تزریق ژل به باسن

تزریق ژل به باسن مانند سایر روش‌های جراحی دارای برخی عوارض است که برخی از آن ها عبارتند از:

در حالت کلی عوارض ناشی از تزریق فیلر یا ژل به باسن بسیار خفیف است و در اغلب مواد مدت کوتاهی پس از تزریق رفع می شود.

 

هزینه تزریق ژل به باسن

هزینه تزریق ژل به باسن مانند انواع دیگر تزریقات قیمت مشخصی ندارد. در واقع فاکتورهای متعددی هستند که در هزینه تزریق ژل به باسن تاثیر می‌گذارند. فاکتورهایی چون میزان تجربه پزشک متخصص، داروها، هزینه کلینیک، آزمایشات، نوع ماده پرکننده و میزان استفاده از ژل در قیمت تزریق ژل به باسن تاثیر گذار است. بهتر است تزریق ژل به باسن توسط پزشکان متخصص و با استفاده از مواد با کیفیتی انجام شود؛ زیرا استفاده از مواد بی کیفیت و نابلد بودن پزشک باعث ایجاد عوارضی چون عفونت و حساسیت به همراه است.

در صورتی که تصمیم انجام تزریق ژل به باسن را دارید می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت به صورت حضوری به مرکز زیبایی پوست و مو دکتر شهرام مفاضی مراجعه کنید. در این مراکز تمام خدمات زیبایی توسط افراد مجرب و متخصص در این حوزه انجام می شود.

تزریق ژل به باسن
تزریق ژل به باسن

کلام آخر

در این مقاله به بررسی تزریق ژل به باسن پرداختیم. تزریق ژل به باسن، جراحی بدن، تزریق چربی، ورزش های سنگین و… روش های مختلفی برای فرم دهی و حجم دهی باسن هستند. با وجود روش های مختلف، تزریق ژل به باسن به دلیل فرم دهی بالا در مدت زمان کم از طرفداران بیشتری برخوردار است. هدف از تزریق ژل به باسن، فرم دهی، حجم دهی و متقارن سازی آن است که مطابق با سلیقه شخص انجام می شود. با این وجود تزریق ژل مانند تزریقات دیگر با استفاده از مواد پر کننده و سوزن انجام می شود و ممکن است خطراتی را به همراه داشته باشد؛ بنابراین بهتر است تزریق ژل به باسن مانند تزریق ژل به لب و بخش های دیگر بدن توسط پزشکان با تجربه و کار بلد انجام شود.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *