Patients
Healthcare Professionals

Dr. Mafazi

حفظ و نگهداری مو

حفظ و نگهداری مو -وبسایت دکتر شهرام مفاضی

آسیب مو چیزی فراتر از دو شاخه شدن موهاست موهای آسیب دیده نیاز به مراقبت ویژه دارند. بنابراین، اگر متوجه شدید که در حال مبارزه با تارهای خشک، موهای شکننده و نوک دو شاخه شده، چه به دلیل آسیب گرما یا سفید شدن، هستید، مهم است که یاد بگیرید چگونه موهای آسیب دیده را از طریق یک روال مراقبت از مو درست کنید. اگر به دنبال بازگرداندن تارهای خود هستید، در زیر، نکاتی را برای ترمیم موهای آسیب دیده (بدون توجه به میزان آسیب مو) به اشتراک می گذاریم.

شما میتوانید برای عمل پلک چشم با دکتر مفاضی تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

حفظ و نگهداری مو -وبسایت دکتر شهرام مفاضی

موهای خود را کمتر بشویید.

فقط از شامپوهای فرموله شده برای موهای رنگ شده استفاده کنید.

شامپو و نرم کننده را با آب خنک بشویید. آب داغ می تواند باعث باز شدن یا بلند شدن کوتیکول شود و به رنگ اجازه شستشو دهد.

حتما به آرایشگر حرفه‌ای مراجعه کنید یک رنگ‌ساز حرفه‌ای می‌داند که چگونه از محصولات صحیح برای به حداقل رساندن آسیب استفاده کند.

از روغن زیتون استفاده کنید. این روغن پخت و پز رایج در مراقبت از مو نیز بسیار محبوب است. روغن ها منبع معتبری برای کمک به آبرسانی مجدد مو و صاف کردن کوتیکول نشان داده شده اند. روغن زیتون به ویژه به نرم شدن مو کمک می کند و رطوبت مورد نیاز را دوباره تامین می کند.

موهای خود را کمتر بشویید.-وبسایت دکتر شهرام مفاضی

از شامپو و نرم کننده با pH مناسب برای جلوگیری از تورم ساقه مو و اجازه نشت رنگ به بیرون فرموله شده اند استفاده کنید. رنگ شما ماندگاری بیشتری خواهد داشت و موهای شما ظاهر و احساس بهتری پیدا می کند.

سفید کننده برای از بین بردن رنگ طبیعی موهای شما استفاده می شود. برای انجام این کار، موهای شما را متورم می کند و اجازه می دهد سفید کننده به قسمت داخلی رشته برسد. باعث از بین رفتن رنگدانه های مو به نام ملانین می‌شود.همچنین مو را خشک، متخلخل، شکننده می کند. تغییرات دائمی در ساختار موی شما نیز می تواند باعث کاهش استحکام و ارتجاعی آن شود.

نحوه محدود کردن آسیب بیشتر

سفید کننده کمتر … یا اصلا. هر چه کمتر این کار را انجام دهید، بهتر است.

رطوبت را اضافه کنید. قبل از دکلره کردن، به مرطوب کردن موهای خود توجه بیشتری داشته باشید و از سایر فعالیت های آسیب رسان مانند حالت دادن با گرما برای چند هفته خودداری کنید.

اشعه ماوراء بنفش خورشید برای موهای شما مضر است. موهای سفید شده به ویژه در معرض آسیب اشعه ماوراء بنفش هستند.سعی کنید برای محافظت از مو و پوست سر از کلاه لبه پهن یا پوشش مو استفاده کنید. همچنین می توانید از اسپری موی محافظت کننده در برابر اشعه ماوراء بنفش برای محافظت از موهایی که بیرون زده اند استفاده کنید.

در مورد کلر بیشتر مراقب باشید. کلر علاوه بر اینکه موهایتان را به رنگ سبز ناخوشایندی در می‌آورد، می‌تواند رطوبت را از موهایتان گرفته و احساس شکننده‌تر و درشت‌تری به موهایتان بدهد.

بدین منظور:

قبل  و بعد از رفتن به استخر موهای خود را با آب تازه بشویید. این رطوبت ممکن است به جلوگیری از تغییر رنگ کلر و خشک شدن تارهای مو کمک کند.از شامپو و نرم کننده مخصوص شنا نیز استفاده کنید.از روغن بادام استفاده کنید. این روغن خوشبو می تواند به نرمی و تقویت موهای شما کمک کند. قبل از خشک کردن، مقداری به اندازه یک سکه را به انتهای موهای خود بمالید تا تارها آبرسانی شوند و موخوره کاهش یابد.

 

نحوه محدود کردن آسیب بیشتر-وبسایت دکتر شهرام مفاضی

حالت دادن با گرما می تواند الیاف مو را “پخت” کند و منجر به برجسته شدن کوتیکول ها و موهای متخلخل شود

نحوه محدود کردن آسیب بیشتر

خشک کن از دور. سشوارها به دلیل ایجاد آسیب بدنام هستند. یک منبع معتبر مطالعه نشان داد که نگه داشتن سشوار در فاصله 15 سانتی متری (حدود شش اینچ) از موهای خود و حرکت مداوم سشوار می تواند به کاهش آسیب کمک کند.

 

از یک محصول محافظ حرارتی استفاده کنید. این محصولات برای کمک به محافظت از مو و جلوگیری از شکافتن انتهای مو طراحی شده اند.مانند محافظ حرارتی روغن آرگان

دما را پایین بیاورید. هر چه دما بیشتر باشد، آسیب بیشتری می توانید وارد کنید. گرمای بیش از حد می تواند به موهای شما آسیب برساند بدون توجه به اینکه از کجا آمده است. از کمترین میزان حرارت روی هر محصولی استفاده کنید و مدت تماس هوای داغ، اتو یا بیگودی را با موهایتان محدود کنید.

پس از دوش گرفتن، موهای خود را به آرامی در حوله بپیچید. این کار به بیرون کشیدن آب اضافی قبل از اینکه بگذارید آزادانه آویزان شود تا خشک شود، کمک می کند. مالش دادن موها با حوله باعث اصطکاک غیر ضروری و آسیب به موهای شما می شود.

از روغن نارگیل هفته ای یکبار عنوان یک ماسک آبرسان عمیق استفاده کنید. این روغن استوایی یک بمب زیبایی است. این روغن ها به محافظت در برابر آسیب گرما و شکستگی کمک می کنند. در ادامه برای اطلاع از تزریق بوتاکس در ایران کلیک کنید.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *