Patients
Healthcare Professionals

Dr. Mafazi

چه بخواهیم و چه نخواهیم، از یک سنی به بعد، وارد سراشیبی از دست دادنِ کلاژن و کاهشِ تولیدِ آن می شویم و پوست صورتمان روز به روز، شل تر و افتاده تر می‌ شود. در این میان، نمی توانیم با سیرِ طبیعی بدن خود مبارزه کنیم. اما می توانیم به روش های دیگر،مانند لیفت صورت با نخ روندِ تولیدِ کلاژن را افزایش دهیم، روندِ شل شدنِ پوست را به تعویق بیندازیم و حتی آن را جوان تر و سفت تر کنیم.

آیا دوست دارید روند تخریب کلاژن و شل شدن پوست‌تان را خیلی زود و با حداقل هزینه و خطر به تعویق بیندازید؟ آیا می ‌خواهید همان حداقل شلی را هم از بین ببرید؟ امروزه با پیشرفت های چشمگیری که در صنعتِ زیبایی حاصل شده است.

می‌ توانیم با روش‌ های کم‌ خرج و کم خطر و  از همان سنین پایین، روندِ پیری و افتادگی پوست را به تعویق بیندازیم و پوست مان را همواره سفت نگه داریم تا دیرتر کارمان به جراحی سخت و پرخطرِ لیفتینگ پوست بکشد. لیفت صورت با نخ، ارمغانِ ارزندۀ طبِ سوزنی چینی، از روش‌ های معجزه آسا و پرطرفدار جوان سازی پوست است که در کمترین زمان و حتی بدون نیاز به بستری شدن، پوست را جوان می کند و تولید کلاژن را افزایش می دهد.

در این مطالب، هر آنچه لازم است در مورد لیفت صورت با نخ بدانید را برایتان خواهیم گفت. با کلینیک زیبایی دکتر مفاضی همراه باشید.

لیفت صورت با نخ چگونه باعث جوان سازی پوست می شود؟

روندِ اثربخشی لیفتینگ صورت با نخ بسیار طبیعی و ساده است. به طور خلاصه می توان گفت که با وارد شدنِ این نخ های جذبی در پوست، روندِ تولیدِ کلاژن افزایش پیدا می‌ کند.

کلاژن چیست؟

کلاژن، نوعی پروتئین است که به طور طبیعی در بدن ترشح می شود و باعث می شود که پوست، سفت و جوان بماند. با افزایش سن، تولیدِ این پروتئین ارزشمند در بدن کاهش پیدا می کند و پوست، طراوت و استحکام خودش را رفته رفته از دست می دهد.

روند کلاژن سازی در پوست بعد از لیفت با نخ

در روشِ  لیفت صورت با نخ، نخ هایی که وارد پوست صورت می شوند، زخم هایی را زیر بافت پوست ایجاد می کنند. در پی تلاشِ پوست برای ترمیم این زخم های کوچک، تولید کلاژن در پوست افزایش پیدا می کند و در نهایت، پوست سفت و جوان می شود. این نخ های معجزه آسا، بافت پوست را بالا می کشند و سبب جوان سازی آن می شوند؛ در ضمن، منافذی که در پی وارد شدن نخ ها به داخل بافت پوست ایجاد می شوند، بسیار کوچک هستند و به سرعت هم ترمیم خواهند شد و هیچ اثری از آن ها باقی نخواهد ماند.

روش لیفت صورت با نخ فقط به جوان سازی پیشانی و گونه محدود نمی شود، بلکه می تواند قسمت های مختلف صورت را جوان کند: گونه، گردن، خط خنده، فک و خط بغض. ناگفته نماند که با استفاده از این روشِ جوان سازی، می توانید ابروهای خود را هم بالا بکشید؛ به عبارت دیگر، لیفت ابرو با نخ را انجام دهید. بوتاکس صورت نیز توسط دکتر شهرام مفاضی انجام می شود.

چه زمانی به سراغ لیفت صورت با نخ برویم؟

همان طور که گفتیم، روش لیفت صورت با نخ، هم می تواند پوست صورت را جوان تر و سفت تر کند و هم می توان روندِ پیری و شل شدنِ پوست را به تعویق بیندازد؛ در نتیجه، از همان ابتدای دهۀ چهارم زندگی تان، یعنی سی سالگی، که روندِ تولید کلاژن کاهش پیدا می کند، می توانید به سراغ این روش کم خطر و اثرگذار بروید.

تا چه سنی می توانیم از این روش استفاده کنیم؟

تقریباً تا پیش از ورود به دهۀ هفتمِ زندگی، می توانید با استفاده از این روش، پوست خود را جوان کنید و از جوانی لذت ببرید. البته اگر سن شما بالای شصت سال است و به هر دلیلی، نمی توانید به سراغ روش جراحی لیفت صورت بروید، باز هم می توانید از این روش استفاده کنید.

لیفت صورت با نخ چقدر دوام دارد؟

نتیجۀ روش لیفت صورت با نخ به عواملِ زیادی بستگی دارد: برای مثال، سن بیمار و جنس نخ مورد استفاده، بسیار مهم است، اما به طور کلی، ماندگاری لیفتینگ صورت با نخ، حداکثر سه سال است. اگر هم دوست داشته باشید، می توانید روش لیفت صورت با نخ را با یکی دیگر از روش های لیفت صورت بدون جراحی ادغام کنید تا نتیجه ماندگارتر و پوست، سفت تر شود. به عنوان مثال، می توانید در کنار لیفت با نخ، از اولتراپی هم استفاده کنید. البته نیازی نیست درمان دوم را بلافاصله به دنبالِ لیفت با نخ انجام دهید، بلکه می توانید انجامِ آن را تا التیام یافتنِ جای نخ ها به تعویق بیندازید.

در لیفتینگ صورت با نخ از چه موادی استفاده می‌ شود؟

همان طور که گفتیم، لیفتینگِ صورت با نخ، کار بسیار ساده و بی خطری است و برای انجام آن، فقط از نخ های جذبی استفاده می شود. نخ های مورد استفاده در این روش لیفتینگ، از جنسِ نخ هایی است که در عمل جراحی قلب استفاده می شوند.و کاملاً هم بی خطر و بی عارضه هستند. میزان و جنس نخ بر قیمت لیفت صورت با نخ تاثیر می گذارد.

پیش از لیفت صورت با نخ و پس از آن چه کار کنیم؟

لیفت صورت با نخ، روشی کم خطر است؛ اما رعایت برخی نکات، پیش و پس از انجامِ آن، بر بهبودِ حال شما و نتیجۀ لیفتینگ تاثیر می گذارد. پیش از انجامِ لیفتینگ، از مصرف  سیگار، الکل و هر گونه رقیق کنندۀ خون دوری کنید.

پس از انجام لیفتینگ، می توانید روال عادی زندگی تان را از سر بگیرید، اما به طور کلی، بهتر است داروهای ضد التهاب و داروهای رقیق کنندۀ خون مصرف نکنید. حداقل تا یک یا دو هفته ورزش سنگین انجام ندهید . به استخر و سونا نروید، برای جلوگیری از بروز عفونت، آنتی بیوتیکی را که پزشکتان تجویز کرده است. به صورت منظم مصرف کنید، تا چهارده روز به دندانپزشکی مراجعه نکنید. از مصرف الکل جدا بپرهیزید و حتماً از ضد آفتاب استفاده کنید.

انجام لیفتینگ صورت با نخ چقدر طول می کشد؟

لیفتینگ صورت با نخ، نیازی به بیهوشی و بستری شدن ندارد; و روندِ انجامِ آن نیز یک یا نهایتاً دو ساعت به طول می‌ انجامد. هزینۀ لیفت صورت با نخ هم در مقایسه با جراحی لیفتینگ بسیار ارزان تر است.

اگر شاغل هستید یا فرزند کوچک دارید، اصلاً نگران نباشید. روش لیفتینگ صورت با نخ اصلاً نیازی به استراحت یا بستری شدن ندارد. و به سرعت می توانید زندگی روزمره تان را از سر بگیرید. حتی مجبور نیستید کسی را به عنوان همراه با خود داشته باشید، چرا که خودتان می توانید کارهایتان را انجام دهید و حتی رانندگی کنید.

آیا روش لیفت صورت عارضه ای در پی دارد؟

روش لیفتینگ صورت با نخ، به عنوان روشی کم خطر و کم عارضه شناخته شده است. شاید بلافاصله بعد از انجام لیفتینگ، کمی احساس درد داشته باشید. یا اینکه پوست­تان ملتهب یا کبود شود، اما نگران نباشید، این موارد هم به سرعت التیام پیدا می کند. به طور کلی، برای حصول اطمینان از نتیجۀ کار و جلوگیری از بروز هر گونه خطر و عارضۀ احتمالی، به هر دکتر لیفت صورت با نخ اعتماد نکنید و به سراغ پزشکان مجرب بروید. در کلینیک زیبایی دکتر شهرام مفاضی انواع بوتاکس صورت انجام گیرید.

به خاطر داشته باشید که میزان تاثیرگذاری این جراحی غیر تهاجمی، رابطۀ بسیار تنگاتنگی با تبحر، علم و تجربۀ پزشکتان دارد تا بهترین تاثیر قرینه ای را شاهد باشید. پس پیش از هر اقدامی، کاملا از تجربۀ پزشکتان اطمینان حاصل کنید و خود را به دست هر پزشکی نسپارید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *