Patients
Healthcare Professionals

Dr. Mafazi

پاکسازی صورت حرفه ای چیست؟

هدف از پاکسازی صورت حرفه ای این است که پوست به صورت عمقی تمیز شود و سلول های مرده، جوش ها و ناخالصی ها از آن زدوده شوند و با هماهنگ سازی ماهیچه های صورت، با کمک ماساژهای مختلف، به آن انرژی و نشاط بخشیده شود.

درمان پاکسازی حرفه ای صورت باید همیشه توسط متخصص زیبایی یا یک پزشک زیبایی انجام شود. معمولا شامل یک تحلیل پوست و سپس پروتکل پاکسازی حرفه ای می شود.

شایان ذکر است که نباید این کار را در خانه انجام دهید، چراکه اجرای نادرست آن می تواند باعث مشکلات و حتی صدمه به صورت شود.

چرا پوست کثیف می شود؟

غده های چرب، در صورت تولید سِبوم (Sebum) می کنند؛ ماده ای چرب که از طریق روزنه های ریز بیرون می زند. روی سطح پوست ماندگار می شود. این ماده می تواند باکتری و سلول های مرده ای را که آهسته از این سوراخ ها بیرون می زنند، به خود جذب کند.  در نتیجه می تواند به لک، جوش سرسیاه و غیره منتهی شود. برای دوری از این امر، باید پوست را به صورت روزانه تمیز کرد؛ بنابراین، یک پاکسازی صورت حرفه ای به صورت منظم، برای افرادی که به سلامت پوست خود اهمیت می دهند، توصیه می شود.

پاکسازی حرفه ای صورت

قبل از اجرای یک پاکسازی صورت، متخصص نوع پوست را ارزیابی می کند. تا درمان لازم را برای آن تشخیص دهد. هر نوع پوستی – چه چرب، چه خشک و چه ترکیبی – ویژگی های خاص خود را دارد؛ از این رو، نیازهای آنها نیز با هم متفاوت خواهد بود.

فواید پاکسازی حرفه ای پوست

مزایا و فواید اصلی پاکسازی حرفه ای پوست عبارت اند از:

پروتکل پاکسازی حرفه ای صورت

پاکسازی حرفه ای صورت معمولا بین 50 دقیقه تا یک ساعت و نیم طول می کشد. و شامل سه مرحله می شود: “خودِ پاکسازی، ماساژ صورت و فرایند تعذیه ای. ”

  1. پاکسازی صورت:

    این مرحله شامل پاکسازی سطح پوست صورت با کمک محصولات خاصی می شود. که بر اساس نوع پوست شما (خشک، ترکیبی یا چرب) انتخاب شده اند. در ادامه، با کمک بخار، منافذ پوست را بازتر می کنند تا ناخالصی ها از آن بیرون کشیده شود.

  2. ماساژ:

    در طول این مرحله، منافذ بسته می شوند و پوست بعد از تخلیه، از شر انسدادها خلاص می شود. این کار با اعمال محصولات خاصی به صورت ژل یا کرم، از طریق یک ماساژ آرامش­ بخش و نشاط آور، صورت می گیرد.

  3. تغذیه:

    مرحلۀ آخر، شامل تغذیۀ پوست با محصولات، ماسک ها یا درمان هایی می شود. که بر اساس عمل های بعدی شما (پیلینگ، لیزر، گلیکولیک اسید و…) انتخاب شده اند.

چند وقت یک بار پاکسازی حرفه ای انجام دهیم؟

از آنجایی که عوامل زیادی بر مراقبت از پوست اثر می گذارند. شما نمی توانید دقیقا مشخص کنید که چند وقت یک بار به پاکسازی حرفه ای پوست نیاز دارید. کمترین زمان برای این کار، شش ماه یک بار است و بیشترین زمان هم به نوع پوست بستگی دارد. همه چیز به سبک زندگی، رژیم غذایی، مراقبت روزانه، محل سکونت و عادت های روزانه وابسته است. عموما پوست را می توان هر سه یا چهار ماه یک بار به صورت حرفه ای پاکسازی کرد.

پوست های بالغ یا بسیار تیره نیاز به کمک بیشتری دارند. پس آنها را می توان هر شش هفته یک بار هم پاکسازی حرفه ای کرد. مشکل ­سازترین پوست شاید حتی بیش از این ها نیز به پاکسازی نیاز داشته باشد.

انواع پاکسازی های حرفه ای صورت

پاکسازی صورت حرفه ای انواع مختلفی دارد . بسته به مشکلی که سعی در برطرف کردنش دارید، می تواند ساده یا تخصصی تر باشد. انواع اصلی پاکسازی عبارت اند از:

اساسی – این نوع ساده ترین پاکسازی صورت است و یک روتین کلی برای پاکسازی عمیق صورت را در بر می گیرد.

لکه های سیاه – این نوع پاکسازی برای پوست های چرب ایده آل است؛ چون چندان تهاجمی نیست،بوتاکس صورت از روش های کم تهاجمی صورت هست برای مطالعه بیشتر در مورد انواع بوتاکس برروی لینک می توانید کلیک نمایید و به اکسیژن رسانی برای پوست کمک می کند؛ به علاوه، در طول مرحلۀ پاکسازی، لکه های سیاه را نیز از بین می برد.

بخار –  این نوع پاکسازی صورت با بخار، یکی از رایج ترین روش های پاکسازی است و شامل اعمال بخار بر روی پوست می شود تا منافذ آن باز شوند و از بین بردن لکه های سیاه، آسان تر شود.

پیلینگ – پیلینگ شیمیایی، علاوه بر تمیزکاری عمیق، به از بین بردن لایه های مردۀ سطحی پوست هم کمک شایانی می کند. تکنیک های متفاوتی برای این نوع پاکسازی وجود دارد. و همۀ آنها به یکسان سازی رنگ پوست و از بین رفتن لکه ها و جای زخم ها کمک می کنند.

سم زدایی این روش پاکسازی صورت، تکنیکی بهینه برای همۀ پوست هاست؛ اما برای کسانی که دارای پوست حساسی هستند و نیاز به ملایمت و استفاده از محصولات خاصی دارند توصیه می شود تا از قرمزی و حساس شدن پوست آن ها جلوگیری شود.

 

زمانی که نوعِ پوست مشخص شد، متخصص، کارِ پاکسازی صورت را شروع می کند. ابتدا پاکسازی اول انجام می شود تا کثیفی های سطحی از بین بروند و یک لایه برداری صورت می گیرد تا ناخالصی های عمیق هم برداشته شوند؛ به علاوه، افراد دارای متخصص در این زمینه  از روشی برای باز کردن منافذ و از بین بردن جوش های سرسیاه، بدون صدمه زدن به پوست استفاده می کنند (برای مثال با کمک بخار اوزون).

زمانی که منافذ پوست باز شدند و عمیق ترین کثیفی ها برداشته شد، منافذ باید بسته و گرم شوند; تا انسداد درون پوست باز شود و التهاب ناشی از این عمل کاهش پیدا کند.

بعد از این مرحله، معمولا ماساژ صورت و گردن انجام می شود تا پوست آرام شود و صافی و نرمی خود را بازیابد. در انتها، باید پوست به خوبی تغذیه شود. برای این مرحله، متخصص ماسکی متناسب با نوع پوست شما را اعمال می کند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *